Kategoriler
Sepetim

Garanti / İade / Değişim

GARANTi KOŞULLARI

1. Artikirtasiye.com sitesinde satışa sunulmuş olan ürünlerin tamamı tedarikçi,ithalatçı ve üretici firmaların garantisi altındadır. Ürünün garanti içeriğini ve süresini tamamen sağlayıcı firma belirlemektedir. Artikirtasiye.com 'dan satın almış olduğunuz ürünlerin garanti sürecini takip ederek, oluşabilecek ürün arızalarının giderilmesi hususunda tüketici ile sağlayıcı firma arasında köprü oluşturmaktadır.

2. Arızalı ürün tamir veya değişim süreci aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanmaktadır.

Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde arızalanmış ise; Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün teknik servisimize kabul edilmesinin ardından, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası tedarikçi firmanın teknik servisince onaylanmalıdır. 

Tedarikçi firmanın teknik servisince arızalı olduğu tespit edilen ürünün; stok durumu müsait olup olmadığı kontrol edilir, stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar ürün sahibine gönderilir. Stok durumu müsait olmadığı durumlarda ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır veya müşterinin onayının ardından muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürünün tarafımıza faturası, tüm ek, ilave donanımlarıyla beraber ve orjinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Bu süreç ilgili yasada da belirtildiği gibi en erken 10 (On) ila en geç 30 (Otuz) gün sürebilmektedir.

Bu süreçteki arızalı ürünün Müşteriden-Teknik Servise Ulaşım bedeli ile Teknik Servisten-Müşteriye Ulaşım bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli her iki şekildede müşterimiz tarafından yapılacağından, istenilen kargo firması ile gönderilmesinde bir sakınca yoktur.


İADE ŞARTLARI

Artikirtasiye.com olarak tüketici haklarını korumayı ve satış sonrası memnuniyetinizi en öncelikli kurallarımız arasında tutmaktayız. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İADE iÇiN iSTEDiKLERiMiZ

1. iade edilecek ürün
2. iade edilecek ürünün faturası

1. iADE EDiLECEK ÜRÜN

Ambalajı açılmış, kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade edilecek ürünün, 7 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

2. İADE EDiLECEK ÜRÜNÜN FATURASI

İade işlemi için ürünün faturasının gönderilmesi gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. iade faturası, Kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmesi gerekmektedir.

DiĞER ŞARTLAR

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da  Sürat Kargo ile gönderim yapmanız gerekmektedir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.

Müşteri hizmetleri departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Ürün kullanıldıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Değişim veya ücret iadesi için kendisine başvuran kullanıcının faturasını kontrol eder. Eğer fatura tarihi 30 gün içerisindeyse ve cihazda gerçekten bir sorun varsa kullanıcıyı en yakındaki yetkili teknik servise yönlendirir. Kullanıcının yetkili teknik servisten getirdiği rapor arızayı belirliyorsa kullanıcının isteğini yerine getirir. 
Cihazın tam aksesuarlı olması kullanıcının sorumluluğudur. Eğer bir eksiklik varsa ve kullanıcı para iadesi talep ediyorsa iade edilecek tutar eksiklikler düşüldükten sonra belirlenir. Eğer kullanıcı değişim talep ediyorsa ve eksiklikler varsa (kutu veya adaptör gibi) eksiklikler kullanıcıya fatura edilir. Bayi arızalı cihazı dağıtıcıya iade eder.

İADE ALINAMAZ ÜRÜNLER

* Kitaplar
* CD-DVD`ler
* Yazılım ürünleri
* Sağlık açısından tehlike arz eden kulak içi veya kulak üstü kulaklık 
* Orjinal kutusu açılmış olan her türlü ürün

İADE EDiLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERiLMESi

İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir iletişim yoluyla (kargo vs) elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir. 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. 
* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 
* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 
* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.